0532 221 15 43

Sosyal Medyada Biz}

Bakım Kampanyası
Servisimizde yaptırmış olduğunuz bakımlarda ücretsiz check up bizden. Uygun bakım ve işçilikler ile sizi servisimize bekliyoruz.

S.S.S

ABS nasıl çalışır?
Lütfen çift tırnak gibi özel karakterler kullanmayınız.
Motor Yağı Ne Zaman Değişir?
Motor yağının belli periyotlarda değiştirilmesi gerekir. Her araç modeline göre yağ değişim zamanı farklılaşır. Genel olarak 10.000 ile 15.000 km arasında veya km dolmaz ise 1 yıl sonunda değiştirilmelidir.
ABS (Anti-lock Brake System)
Panik fren anında tekerleklerin kilitlenmesini önleyen elektronik sistem.
IMMOBILISER
Motoru ve otomobilin elektrik sistemini hırsızlığa karşı kilitleyen şifreli elektronik sistem.
Neden Eurodizel?
Dizel motorlarda yakıt sistemi çok daha yüksek basınçlarda çalışmaktadır. COMMONRAIL veya yakıt rampası olarak bilinen bu sistemde yakıtın daha az kükürt içermesi gereklidir. Aksi takdirde motorda kurumlanma motorun ömrünü bitirecek düzeylere çıkmaktadır. EURODİZEL yakıt eski dizel yakıta oranla üretildiği ülke standartlarına bağlı olarak 5 ila 20 kat daha az kükürt içermektedir. Daha temiz dizel yakıt ile motorlar korunmakta ve ideal performans göstermektedir.
Hava Yastıkları Hangi Şartta Açılır?
Yandan gelen çarpmalarda ön hava yastıkları açılmaz. Yan hava yastıkları varsa, önden çarpmada olduğu gibi, aynı uygun koşullar gerçekleştiğinde açılırlar. Arkadan çarpmalarda hava yastıkları açılmaz. Takla atma halinde hava yastıkları açılmaz. Üst bölgeden gelen çarpmalarda hava yastıkları açılmaz. Çarpışma ön tarafta gerçekleşmiyorsa hava yastıkları açılmaz. Hava yastıklarının kullanım amacı sadece ilk çarpma anında hava yastıklarının bulunduğu koltuklardaki yolculara yansıyacak darbenin ilk andaki şiddetini azaltmaktır. Hava yastıkları 125 milisaniyede açılır ve hemen ardından sönerler.
Downspeeding nedir?
Downspeeding, yüksek torkun motorun daha düşük devirlerine indirilmesiyle / çekilmesiyle, hem yakıt ekonomisi ve daha düşük sürtünme hem de daha az ısı transferi ile daha yüksek termik verim sağlanmasına denir. Kısaca motorun yüksek tork devrinin düşürülmesidir.
Kış Lastiği 12 ay kullanılır mı?
HAYIR! Kış lastikleri ile yazın yapılan fren testleri yaz lastiklerine göre daha uzun fren mesafeleri vermiştir. Aşağıdaki örnekte yaklaşık 3 m. lik bir uzama görülmektedir. Yazın 100 km/h hızda yapılan fren testinde durma mesafesi; Kış Lastiği ile 41 m, Yaz Lastiği ile 38 m ölçülmüştür. Gereğinde bu 3 m. lik fark hayat kurtarabilir. Bu nedenle kış lastiklerini yazın kullanmamak gerekir.
Denge çubuğu nedir, ne iş yapar?
Denge çubuğu (diğer isimlendirmelerle “stabilizatör, viraj çubuğu, devrilme çubuğu, yanal kontrol çubuğu”): Dönüş esnasında aracın yana yatması ile meydana gelen merkezkaç kuvvetine bağlı olarak aracın savrulmasını önlemek için denge çubuğu kullanılır. Denge çubuğu virajın iç tarafında kalan (aynı aks üzerinde karşı taraftaki) tekerleği de yere bastırmak suretiyle, emniyetli bir dönüş yapma imkanı sağlar.